PKO Bank Polski zaprasza do biegania i pomagania w Wałczu

 

PKO Bank Polski po raz piąty został sponsorem strategicznym Wałeckiego Festiwalu Biegowego. Impreza wystartuje 14 lipca, a jej  uczestnicy pobiegną w przebraniach swoich ulubionych filmowych bohaterów. Bank wraz ze swoją Fundacją zapraszają także do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla…”.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Biegajmy razem”. Popularyzuje on bieganie oraz zdrowy i aktywny tryb życia w połączeniu z ideą dobroczynności. W ramach tej inicjatywy Bank wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym po raz piąty zawody w Wałczu, podczas których odbędą się: Bieg Filmowy na nietypowym dystansie 9999 m, marsz Nordic Walking ChodzęBoLubię na 5 km, bieg BiegamBoLubię LASY na 5 km, rywalizacje dla dzieci SportGeneracja oraz BiegamBoLubię POMAGAĆ na 1111 m.

 

Wszystkim imprezom biegowym sponsorowanym przez Bank towarzyszą akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących pomocy
w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Taka akcja odbędzie się również w ramach Wałeckiego Festiwalu Biegowego. Wysiłek każdego biegacza, który przyłączy się do akcji, zostanie przeliczony na konkretne wsparcie finansowe. Jeśli określona liczba zawodników ze specjalną kartką na koszulce „biegnę dla…” dotrze do mety, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na wskazany cel.

 

W ubiegłym roku 450 uczestników zawodów w Wałczu pomogło w ten sposób 41-letniej Beacie. Kobieta choruje od 19 roku życia na dystrofię mięśniową. Szansą na lepsze funkcjonowanie jest dla niej leczenie komórkami macierzystymi. Dzięki biegaczom Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na leczenie kobiety. Od 2013 roku Fundacja wsparła 373 osoby kwotą 4,7 mln zł. Inicjatywa spotyka się z coraz większym odzewem społecznym. Tylko w 2017 roku – ponad 41 tys. osób uczestniczyło w blisko 100 akcjach charytatywnych, a beneficjenci otrzymali 1,33 mln zł.

 

Bank zaprasza także na ogólnopolską sztafetę charytatywną na stadionach 12 miast – 4. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 15 września. W zeszłym roku 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało w sumie 30 917 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 800 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. 

 

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

 

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.biegajmyrazem.pkobp.pl/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem/

www.twitter.com/biegajmy_razem