Biegasz, bo lubisz? Wystartuj w 8. Wałeckim Festiwalu Biegowym!

Wakacyjnie, ciepło i wesoło, – jeżeli pasuje Ci zabawna atmosfera 14 lipca nie może Cię zabraknąć w Wałczu! Przebrania, mistrzostwa Polski, różne dystanse oraz szczytny cel będą towarzyszyć i przyświecać biegowej rywalizacji. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!

Co roku flagowym dystansem imprezy w Wałczu jest Bieg Filmowy na dystansie 9999 metrów, w ramach, którego odbywają się Mistrzostwa Polski trenerów BiegamBoLubię, czyli stadionowej akcji treningowej na terenie całego kraju wspieranej przez PKO Bank Polski. Malownicza trasa wokół Jeziora Raduń biegnąca także Mostem Kłosowskim (wiszącą, stalową konstrukcją o długości 85 metrów), który jest największą tego typu budowlą w Polsce, to tylko niektóre z wartości dodanych do imprezy. Oprócz wartości sportowej oceniana będzie także wartość humorystyczna, czyli jak na filmowy aspekt przystało, nie zabraknie strojów, przebrań, w których pobiegną uczestnicy. Najbardziej pomysłowi biegacze oraz ich drużyny zostaną dodatkowo nagrodzeni! Zatem nie tylko forma, ale i inwencja twórcza będzie oceniana, i doceniana.

W Wałczu zostanie rozegrany także bieg na 5 km – BiegamBoLubię Lasy, który to zarazem będzie miał status Mistrzostw Polski Leśników. Festiwal, to także imprezy, eventy oraz wydarzenia towarzyszące. Nie trzeba być biegaczem, aby wziąć udział w festiwalu. Doskonałą okazją na aktywne spędzenie weekendu będzie udział w Marszu Nordic Walking ChodzęBoLubię Lasy na dystansie 5 km.

Nieważne czy biegiem, czy marszem będzie też można wystartować w charytatywnym BiegamBoLubię Pomagać na dystansie 1111 metrów dla Marysi Korytowskiej. 4-letnia Marysia z Wałcza urodziła się z wadą ośrodkowego układu nerwowego, wadą mózgowia, padaczką lekooporną i wadą wzroku. Każdego dnia dzielnie walczy, rehabilituje się, ćwiczy, ale potrzebuje także naszej pomocy. Pokażmy, że biegacze mają nie tylko wytrenowane, ale także wielkie serca! Każdy biegacz rejestrujący się w panelu na jeden
z biegów festiwalowych, będzie miał możliwość przekazania dobrowolnej darowizny, która zostanie przeznaczona na leczenie oraz rehabilitację cierpiącej Marysi.
Minimalna kwota, jaką można przekazać to 5 złotych. Tegoroczny bieg na dystansie 1111 metrów BiegamBoLubię POMAGAĆ, będzie dedykowany dziewczynce, która,
na co dzień mieszka w Wałczu.

Nie tylko dorośli będą mogli zażyć w Wałczu aktywności fizycznej. W ramach akcji Sport Generacja odbędą się krótsze biegi na kilku dystansach w kilku kategoriach wiekowych. Dodatkowo dla najmłodszych zostanie przygotowana specjalna strefa, czyli Miasteczko Lekkoatletyczne. Będzie można pobiec na prawdziwej bieżni tartanowej, wystartować z bloków startowych jak sprinterzy, zaznajomić się z płotkami lekkoatletycznymi, czy spróbować swoich sił w skokach oraz rzutach.

Dodatkową atrakcją będzie projekcja filmu „Najlepszy” opowiadającego o losach wybitnego polskiego triathlonisty i ultramaratończyka Jerzego Górskiego, który będzie gościem specjalnym festiwalu. Będzie również muzycznie, a zadba o to redaktor radiowej Trójki Michał Margański. Całą imprezę poprowadzi dobrze znany z audycji BiegamBoLubię, Krzysztof Łoniewski z Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Nie pozostaje nic innego jak zapisać się i przyjechać do Wałcza 14 lipca. Zapisy są dostępne pod tym adresem https://zapisy.sts-timing.pl/321/

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie festiwalowej https://biegfilmowy.pl/

Do zobaczenia na trasie!